При будівництві будівель і споруд особлива увага слід приділяти фундаменту. Адже наслідки неправильних прорахунків і підготовчих робіт в підсумку можуть бути плачевні. Особливу увагу слід приділити інженерно-геологічними аспектам при зведенні будівлі або споруди в різних регіонах країни. Специфіка грунтів різних регіонів така, що при будівництві або вже побудованим спорудам потрібні додаткові заходи щодо зміцнення ґрунтів. Розглянемо варіант по – цементації грунтів.
Цементація грунтів (зміцнення ґрунтів) – цей метод застосовується вже довгі роки, і досить широко відомий в будівельному сегменті. Особливість його в тому, що матеріал за допомогою пакерів і обладнання (насоси для безусадочних розчинів і ін’єктори Desoi) нагнітається під тиском (в залежності від типів ґрунту, досвідченим шляхом визначається тиск для нагнітання безусадочних розчинів) в пори ґрунтових мас. В результаті затвердіння безусадочних розчинів відбувається скам’яніння грунтів, внаслідок чого підвищується його характеристики. Цементація застосовується для закріплення крупнозернистих і середньозернистих пісків, гравійних і галечникових відкладень. Хочеться відзначити, що в дрібнозернистих пісках і тріщинах менше 0,1 -0,2мм цементація не застосовуються, так як розчин погано проникає в пори і тріщини.
Існує ще ряд методів щодо закріплення, зміцнення і водотривкості грунтів (Силікатизація і ін.) Про них ми напишемо в наступних статтях.
Проведення робіт по цементації грунтів.