Гідроізоляція фундаменту: особливості проведення робіт.
Фундаментом називають конструкційний елемент, що сприймає не тільки навантаження будівлі, але і вага що знаходяться в будівлі, предметів обстановки, обладнання або людей. Згубний вплив на міцність фундаменту спричиняє вологе середовище. З метою продовження експлуатаційного ресурсу фундаменту, потрібно зробити його гідроізоляцію.
Необхідність захищати елементи основи від вологи виникає з ряду причин. З одного боку, у багатьох випадках роботи нульового циклу виконують із застосуванням б / у конструкцій. З іншого боку, складовим компонентом залізобетонних блоків є сталева арматура. Через мікропори в тіло виробів проникає вода. При її контакті з металевим каркасом останній поступово втрачає міцність і руйнується в ході протікання корозійних процесів. Крім того варто вказати на небезпеку розвитку грибкових інфекцій в тілі залізобетонних конструкцій, живильним середовищем для яких є волога. Грамотно проведена гідроізоляція дозволить надійно захистити поверхні остова від взаємодії з середовищами агресивної природи.
Спосіб захисту конструкції безпосередньо залежить від різновиду фундаменту, сприймає на себе навантаження будівлі.
Він може бути:
- стрічковим;
- стовбчатим;
- монолітним (основу становить єдина плита);
- буронабивний (пальового типу).
Остов для окремо взятої споруди підбирають з урахуванням двох чинників. Перший: глибина промерзання (в зимовий період) грунту. Другий: глибина, на якій знаходяться грунтові води. Враховують і категорію грунту ділянки – до уваги беруть щільність піску, глини, чорнозему та інших складових.
У практичних умовах для цілей гідроізоляції використовується широкий асортимент матеріалів. Найбільшу популярність придбали мастики (полімерні і обмазувальні) і обмазочна гідроізоляція. У деяких випадках захист фундаменту від вологи забезпечується бітумної продукцією (синтетичної і паперової основи), цементними і полімерними розчинами.
Виділяють два основні способи захисту від вологи остова. Мова ведеться про:
- облаштуванні навколо споруди дренажної системи;
- створення надійної системи захисту із застосуванням гідроізоляційної продукції.
Комплекс робіт виконують в горизонтальному і вертикальному напрямку.
Перед початком робіт необхідно обкопати по зовнішньому периметру підставу. Ширина траншеї повинна бути 1 метр і більше. Глибину вибирають так, щоб траншея розташовувалася на півметра нижче підошви остова. Таким чином вдається облаштувати дієву дренажну систему, що забезпечує водозниження. Це дасть можливість продовжити експлуатаційний ресурс гідроізоляції.
Після готують поверхні фундаменту. Необхідно усунути дефекти рівності елемента, закрити вибоїни та тріщини. Розчин для затирання виконують з використанням цементу марки не нижче М100.
Захист фундаменту від води починають з нанесення на площині спеціальної грунтовки (в два шари). Після висихання складів настає черга гідроізоляційних складів. Розташовану вгорі фундаменту частина покривають гідроізоляційними продуктами або руберойдом.
Як облаштовують пальові фундаменти? Забезпечувати додатковий захист бічної частини труби необов’язково. У нижній частині виконують розширення підошви. Найчастіше для цих цілей використовується щільний поліетилен. Краї плівки приклеюють до поверхні пальового елементу. Таким чином забезпечується надійний захист від впливу рідини найбільш уразливого ділянки опори. При дотриманні прийнятої технології такий фундамент палі прослужить довгі роки.